Արթուր Ղազինյանի հարցը Նիկոլ Փաշինյանին
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանն ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ընթացքում անդրադարձել է Վարչապետի այն պնդմանը, որ «միջանցք» չի լինելու:
Պատգամավորը չորս բաղադրիչ է առաջ քաշել, որոնք, ըստ նրա, երաշխավորում են «միջանցքի» բացակայությունը. սահմանին կանգնելու են ՀՀ սահմանապահները, այդ ճանապարհով Հայաստան մուտք գործող ապրանքների եւ բեռների նկատմամբ մաքսային հսկողություն իրականացնելու են ՀՀ մաքսային ծառայությունները, ճանապարհին տեղի ունեցած պատահարները հետաքննելու են ՀՀ իրավապահները, եւ բոլոր տեսակի կոմունիկացիաները կառուցվելու են ՀՀ պետական բյուջեի միջոցներից: Պատգամավորը փորձել է վարչապետից պարզել, թե այս չորս բաղադրիչներն առկա՞ են լինելու բանակցվող եւ ստորագրվելիք միջազգային փաստաթղթում:
«Եթե ձեր տրամաբանությամբ առաջնորդվենք ՀՀ-Իրան սահմանին կանգնած են ոչ ՀՀ սահմանապահները: Հետեւաբար, ԻԻՀ-ից Հայաստան եկող ճանապարհը միջա՞նցք է, թե՞ միջանցք չէ: Մնացած կետերով համաձայն եմ, որովհետեւ ակնհայտ բաներ եք ասում, ինչն արձանագրված է ԱԳՆ-ի նախորդ օրը հրապարակված հայտարարության մեջ: Մենք կոմունիկացիաների բացում ապահովելու ենք, մենք դրանով շահագրգռված ենք»,-ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:

During the RA-Government Q & A session the deputy of the NA Armenia Faction Artur Ghazinyan touched upon the Prime Minister’s claim that ‘corridor’ will not be.
The MP has pushed forward four components, which according to him, guarantee the absence of the ‘corridor:’ the RA border guards will stand on the border, the RA customs services will carry out customs control towards the goods and cargos entering Armenia through that road, the RA law enforcement bodies will investigate the accidents happened on the road, and all kinds of communications will be built from the RA state budget means. The MP tried to clarify from the Prime Minister whether these four components are available in the international document to be negotiated and signed.
“If we are led by your logic the non RA border guards stand on the RA-Iran border. Therefore, is the road coming from the Islamic Republic of Iran to Armenia a corridor or not? I agree with other items, because you say evident things, which are registered in the statement published on the previous day of the Ministry of Foreign Affairs. We will provide opening of communications, we are concerned about it,” Nikol Pashinyan said.